O společnosti ATISS

zpět

Vývoj firmy

Naše rodinná firma vznikla v roce 1989. Od roku 1992 sídlíme ve vlastní provozovně v Orlové - Porubě. Od samého začátku podnikáme ve stavebnictví, realizovali jsme celou řadu stavebních zakázek zejména pro investora ŽDB Bohumín. Mezi největší patří Hala pro výrobu dvojkolí, administrativní budova, přestavby čtyř městských kotelen na plyn, rekonstrukce mateřské školky na úřad HZP. Zajímavou zakázkou byla stavba spalovny nebezpečného odpadu pro nemocnici v Havířově.

Od roku 1992 jsme vyráběli atypické dřevěné výrobky ve vlastním stolařském provozu. Prováděli jsme realizace okenních a dveřních výplní, schodišť, nábytku a dalších atypických výrobků. Dnes se specializujeme na celoskleněné dveře a dodávky oken.

Lásku ke dřevu potvrzuje naše současná činnost – projekty a dodávky nízkoenergetických ekologických dřevěných i zděných domů. Z nových realizací se můžeme pochlubit realizací komplexu Afrického kempu ZOO Dvůr Králové, Hanáckého dvoru ve Výškově, přírodního domu Pinie 2 ve Vrchlabí.

Další nezanedbatelnou činnosti jsou dodávky přírodních, zejména včelích produktů a postupů alternatívní léčby včelími produkty- apiterapie. Tuto činnost vede p. Ing Sikorová Dorota - přírodní produkty.


Nové aktivity od roku 2016

Vytýčili jsme si za cíl nabídnout alternativní způsob udžitelné výstavby zejména rodinných domů. Připravili jsme unikátní projekt Bioosady s komunitní zahradou v Dolních Marklovicích u Karviné. Jedná se o soubor 6 rodinných domů pro bydlení s možností práce pro osoby se sníženou schopností orientace a pohybu. Činnost v komunitní zahradě při pěstování ovoce,zeleniny jim podle záměru projektu umožní nalézt zpět smysl života. Projekt je opakovatelný pro celé území ČR, SR i Polska.

Zahájili jsme výstavbu komplexu apartmánových domů dle našeho projektu v lokalitě Klínovec. Připravujeme další podobný projekt rekreačního bydlení v Krkonoších.

Atiss