Dřevěné domy

zpět

U ŘEKY

dřevěné domy
  • Užitná plocha: 225,2 m2
  • Zastavěná plocha: 142,4 m2
  • Obestavěný prostor: 998,8 m3
  • Určeno pro: rodina 2+3, 2+4, příp. dvě rodiny
  • Autor: Ing. Jiří Sikora
  • Vizualizace: Zbigniew Sikora

Půdorys a dispozice

RD U Řeky - Půdorys I.NP RD U Řeky - Půdorys II.NP

Pohledy

RD U Řeky - Pohled západní RD U Řeky - Pohled východní
RD U Řeky - Pohled jižní RD U Řeky - Pohled severní

Architektonické řešení:

Objekt rodinného domu je situován v poklidné obytné zóně ve staré zahradě. Dům je projektován podle představ investora vytvořit klidné bydlení s vazbou na zahradu pro velkou rodinu.

Dalším požadavkem investora na venkovní vzhled bylo, aby dům vizuálně připomínal staré šlechtické dvorky z Polska. Proto byl vytvořen centrální vstup do objektu vstup krytý trojúhelníkovým přístřeškem s antickým vlysem a sloupy.

Půdorys objektu rodinného domu je ve tvaru obdélníku. Budova je jednopodlažní s podkrovím. Z přízemního zádveří je umožněn přímý vstup do kuchyně, obývacího pokoje i do haly se schodištěm do 2.NP. Z obývacího pokoje lze projít do jídelny spojené s kuchyni. Na západní straně domu se nachází terasa, která zvláště v letních měsících slouží jako dodatečný prostor jídelny. Z haly je přístupná klidová část domu s ložnicí, koupelnou a navazující technickou místností (přes šatnu).

Schodištěm je dále zpřístupněno podkroví – klidová zóna, kde jsou 3 obytné pokoje ,koupelna, šatna a pokoj s přípravou pro potenciální kuchyni. Pokoje a koupelna jsou prosvětleny balkónovými dveřmi ve štítech a střešními okny.

Architektonický výraz:

Hmotové řešení budovy se sedlovou střechou je v harmonickém souladu s charakterem okolní zástavy rodinnými domy. Nedílnou součásti stavby je zahradní úprava s živým plotem majícím funkci oplocení a drobnou zahradní architekturou.

Stavební řešení:

Objekt je proveden z dřevěné těžké sloupkové konstrukce, střecha sedlová, krov dřevěný vaznicový se stojatými stolicemi, stropy dřevěné fošnové. Schodiště dřevěné schodnicové. Příčky montované s dřevěným rámem. Součásti realizace objektu jsou zahradní úpravy a komunikace.

Dům je projektován jako nízkoenergetický, tepelná ztráta prostupem konstrukci je 3,4 kW. Vytápění je navrženo akumulační krbovou vložkou, druhým zdrojem je plynový kotel. Kanalizace je členěná, umožňuje čištění šedé vody (z koupelny) ve vlastní kořenové čističce.

Vizualizace

RD U Řeky - visualizace RD U Řeky - visualizace RD U Řeky - visualizace

Průběh výstavby

RD U Řeky RD U Řeky RD U Řeky RD U Řeky RD U Řeky RD U Řeky RD U Řeky